Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik w naszej bibliotece tradycyjnie obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.
    Jednym z nich były dwa konkursy ogłoszone przez panią Marię Kozerę – Frąk. Pierwszy był adresowany do uczniów klas 0 – 3 na laurkę dla biblioteki z okazji jej święta. Dzieci dostarczyły do biblioteki ponad 50 ślicznych laurek, więc wybór laureatów nie był łatwy. Ostatecznie zwyciężyli: Szymon Wójcik z klasy 2b, Natalia Fortuna z klasy 3b i Emil Gromski z klasy 3c. Drugi konkurs, dla uczniów klas 4 – 6, był konkursem plastycznym pt. „Baśnie, naturalnie!”. Ten jednak cieszył się mniejszą popularnością. Wśród zwycięzców znalazły się: Karolina Chmura, Nikola Głowacka i Natalia Marczykowska.
    Poza tym uczniowie mogli wypożyczyć książki, które straciły już na swojej atrakcyjności fizycznej, ale nadal są bardzo wciągające. Akcja przeprowadzona przez panią Marię Kozerę – Frąk „Idź na randkę w ciemno z… książką” cieszyła się dużą popularnością. Uczniów intrygowała możliwość wypożyczenia nieznanej książki, zapakowanej dodatkowo w szary papier. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że nie należy oceniać książki po okładce.
    Jest też dobra wiadomość dla tych, którzy śledzą rynek bestsellerów. W październiku nasza biblioteka wzbogaciła się o prawie 60 nowych książek, a większość z nich to nowości wydawnicze.
    Nadal trwa konkurs ogłoszony przez panie Małgorzatę Rochowską i Agnieszkę Tkaczyk – Żylińską na nazwę profilu facebookowego biblioteki, który niebawem ma rozpocząć działalność. Wszystkich chętnych zapraszamy do składania swoich propozycji w bibliotece.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.